JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO DEPILACJI LASEROWEJ?

13 grudnia 2022
5/5 - (2 liczba ocen)

Depilacja laserowa Warszawa - przygotowanie do zabiegu - Bezpieczna KosmetykaZabieg depilacji laserowej staje się coraz popularniejszy. Powody? Jest skuteczny, eliminuje żmudną powtarzalność i stany zapalne wynikające ze stosowania innych metod, np. golenia. Nic dziwnego, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni docenili wygodę płynącą z trwałego usunięcia niechcianego owłosienia. A odkąd pojawiła się możliwość wyeliminowania bólu w trakcie zabiegu, zainteresowanie nim jest jeszcze większe.

NA CZYM POLEGA DEPILACJA LASEREM?

Impuls lasera to wiązka światła, która w trakcie zostaje zamieniona w energię cieplną, a ta trwale niszczy komórki macierzyste mieszków włosowych odpowiedzialnych za ich cykliczny wzrost.

JAKICH LASERÓW UŻYWA SIĘ DO DEPILACJI?

W naszej strefie klimatycznej ze względu na fototyp skóry i kolor włosów najlepiej radzą sobie lasery diodowe i aleksandrytowe. Najnowszym osiągnięciem na rynku jest obecnie depilacja laserowa PrimeLase Excelance; platforma zaopatrzona jest w ww. głowice, tj. diodową i aleksandrytową. Laser ten nie sprawia bólu w trakcie zabiegu, ponieważ posiada wbudowany system chłodzenia Crystal Freeze, redukując do absolutnego minimum nieprzyjemne odczucia. W trakcie odczuwamy jedynie delikatne pieczenie.

Ustalając parametry, bierzemy  pod uwagę cechy skóry, jej grubość, wrażliwość, fototyp, ważny jest też kolor i grubość włosa. Ze względów bezpieczeństwa zawsze zaczynamy zabieg od najniższych parametrów, stopniowo zwiększając moc podczas następnych zabiegów.

PRZED SKORZYSTANIEM Z SERII ZABIEGÓW

Przed planowaną serią zabiegów przeprowadzamy dokładny i szczegółowy wywiad. Przed pierwszym zabiegiem zawsze wykonujemy próbę laserową, a przed każdym kolejnym obowiązkowo aktualizujemy informacje na temat stanu zdrowia i przyjmowanych leków klienta, aby uniknąć ew. działań niepożądanych.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO DEPILACJI LASEROWEJ?

Depilacja laserowa Warszawa - depilacja dla mężczyzn - Bezpieczna Kosmetyka.jpg

  • Bezpośrednio przed zabiegiem powinnaś/powinieneś zgolić włosy w miejscu depilacji, najlepiej jest to zrobić dzień przed.
  • Twoja skóra nie może być jednak sucha, ani podrażniona. Dlatego po zgoleniu włosów posmaruj ją balsamem oraz wypij 2 litry wody mineralnej. UWAGA: W samym dniu zabiegu nie należy używać balsamów, ani mleczek do ciała.
  • Przed każdym zabiegiem włosów nie wolno wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 2-3 tygodni. Można natomiast je golić, przycinać lub depilować kremem.
  • UWAGA na niektóre składniki aktywne: Jeśli planujesz poddać się depilacji laserowej twarzy pamiętaj, że stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni, wymaga co najmniej 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.
  • Zawsze uprzedzaj o przyjmowanych lekach. Niektóre z nich mogą wchodzić w niebezpieczną interakcję ze światłem lasera.
  • Przed zabiegiem depilacji nie używaj samoopalacza, nie korzystaj z kąpieli słonecznych. Po zabiegu można opalać się dopiero po ok 2-3 tygodniach.
JAKIE MIEJSA MOŻNA DEPILOWAĆ?

Jak się przygotować do depilacji laserowej - Bezpieczna KosmetykaPraktycznie wszystkie na twarzy i ciele. Zachowanie ostrożności przy jednoczesnym wykorzystaniu bezpiecznych technologii właściwie dobranych do typu skóry i struktury włosa, pozwoli nam cieszyć się idealnie gładką skórą bez włosów dokładnie w tych miejscach, w których ich nie chcemy: twarz, przedramiona, ramiona, ręce, bikini, nogi, u mężczyzn najczęściej klatka piersiowa, kark, szyja i plecy. Wybór zależy od potrzeb i indywidualnego poczucia estetyki.

https://bezpiecznakosmetyka.pl/wp-content/uploads/2021/07/Agnieszka-Mienik_001-160x160.jpg

Agnieszka Mienik

mgr kosmetologii

Bezpieczna Kosmetyka
5/5 - (2 liczba ocen)
https://bezpiecznakosmetyka.pl/wp-content/uploads/2020/08/tlo-1.jpg

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu.

Adres
ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa
Napisz do nas
kontakt@bezpiecznakosmetyka.pl
Zadzwoń do nas
725 900 700
22 636 02 42

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu.

Adres
ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa
Napisz do nas
kontakt@bezpiecznakosmetyka.pl
Zadzwoń do nas
725 900 700
22 636 02 42
Salon Kosmetyczny Warszawa
Twoje bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu. Postaw na 100% bezpieczeństwa – wybierz gabinet kosmetyczny Bezpieczna Kosmetyka Warszawa!

Zespół z pasją

Salon kosmetyczny Bezpieczna Kosmetyka to spełnione marzenie połączenia pracy z pasją. Dokładamy wszelkich starań by z naszego gabinetu wszyscy wychodzili zadowoleni, odprężeni i zachwyceni swoim wyglądem.

Copyright © 2022 | Bezpieczna Kosmetyka | Obsługa witryny