Jak wyszczuplić i wymodelować nogi? Cz. III

5/5 - (5 liczba ocen)
Jak wyszczuplić i wymodelować nogi? Cz. III

ICOONE Laser Warszawa - modelowanie ciałaW poprzednich artykułach pisałyśmy o tym, jak zadbać o nogi, kiedy przyczyną jest zatrzymywanie limfy oraz zlokalizowane miejscowo depozyty tkanki tłuszczowej. Często jednak te problemy się ze sobą łączą.

Nadmiar limfy i tkanki tłuszczowej – dwa problemy, które się często zazębiają

– Przypadki mieszane są najczęstsze, z jakimi mierzymy się w BK. Od doświadczenia i dobrej konsultacji, ocenienia głównego problemu, zależy efektywność terapii. W BK skupiamy się najpierw na stymulacji krążenia w organizmie, zdrenowaniu i podkręceniu metabolizmu. Ale często przychodzą panie z tkanką tłuszczową, która swoją masą i „ubiciem” uciska i to ona powoduje zastoje limfy, wtedy najpierw trzeba rozbić te aglomeracje tłuszczowe, aby odbarczyć tkankę i przywrócić prawidłowe krążenie – wyjaśnia różnice w schematach postępowania fizjoterapeutka Ula Krawczyk.

W opinii ekspertki w rozwiązywaniu problemu opuchniętych nóg niezbędna jest duża świadomość i doświadczenie terapeuty. Pakiet zabiegowy musi uwzględniać odpowiednią kolejność procedur. W trakcie serii zabiegowej obserwacje terapeuty mają ogromne znaczenie, a także czas, proporcje, zależności, komplementarność – to wszystko zdaniem specjalistki wpływa na skuteczność.

Równie ważne jest budowanie świadomości klientki: Niezbędna jest jej samodzielna praca w domu!

Świetnie sprawdzają się:

– zimne prysznice,

– regularne szczotkowanie na sucho,

– olejowanie ciała,

– świadome żywienie i suplementacja,

– odpowiednia ilość płynów,

– odpoczynek i regeneracja!

W BK zalecane są też substancje ziołowe i lipolityczne do suplementacji w domu: kofeina, w tym ekstrakt z kawy zielonej, guarana, kapsaicyna, piperyna, imbir, cynamon, kurkumina, ocet jabłkowy, pieprz kajeński. Jest wiele dobrych preparatów i suplementów na rynku, które pomagają w czasie terapii.

Powinnyśmy pamiętać, że:

  • Racjonalny sposób odżywiania, bez głodówek i diet mono, jest dla niej dobry i wspiera rozwiązanie jej problemu.  Organizm wcale nie lubi zbyt intensywnych diet i treningów…
  • Aktywność ruchowa – nie ma sensu działać zerojedynkowo, trenowanie ponad swoje siły nie ma sensu, nogi puchną, a mięsień się nie regeneruje.
  • Ważna jest suplementacja wspierająca procesy metaboliczne jw.

Na podstawie wieloletnich doświadczeń w BK można stwierdzić, że u większości kobiet problemy związane nadmiarem limfy i nagromadzeniem depozytów tłuszczowych na nogach często się zazębiają. Problem z nadmiarem limfy w okolicy nóg występuje znacznie częściej, niż nagromadzenie depozytów tłuszczowych w tym obszarze, ale zdecydowanie najczęściej są to problemy współwystępujące.

 – Podczas konsultacji bierzemy pod uwagę, który problem dominuje i to na nim się w pierwszej kolejności skupiamy, układając plan zabiegowy – mówi Ula Krawczyk.

Jednak czy same zabiegi mają szansę przynieść spodziewane efekty..?

 – Na sukces ma wpływ nie tylko dobrze  dobrany pakiet zabiegów, ale duża świadomość kosmetologa i samej klientki, w zabiegach musi być zachowana żelazna konsekwencja, a do wykonania jest zawsze poważna praca domowa – podsumowuje kosmetolog Agnieszka Mienik.

Zapraszamy do kontaktu z naszą ekspertką – mgr fizjoterapii Urszulą Krawczyk.

Urszula Krawczyk - Fizjoterapeuta Warszawa
 

 

Oprac. A.B.

Konsultacja merytoryczna: Agnieszka Mienik, Urszula Krawczyk

KLINIKA BEZPIECZNA KOSMETYKA

5/5 - (5 liczba ocen)
https://bezpiecznakosmetyka.pl/wp-content/uploads/2020/08/tlo-1.jpg

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu.

Adres
ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa
Napisz do nas
kontakt@bezpiecznakosmetyka.pl
Zadzwoń do nas
725 900 700
22 636 02 42

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu.

Adres
ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa
Napisz do nas
kontakt@bezpiecznakosmetyka.pl
Zadzwoń do nas
725 900 700
22 636 02 42
Salon Kosmetyczny Warszawa
Twoje bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu. Postaw na 100% bezpieczeństwa – wybierz gabinet kosmetyczny Bezpieczna Kosmetyka Warszawa!

Zespół z pasją

Salon kosmetyczny Bezpieczna Kosmetyka to spełnione marzenie połączenia pracy z pasją. Dokładamy wszelkich starań by z naszego gabinetu wszyscy wychodzili zadowoleni, odprężeni i zachwyceni swoim wyglądem.

Copyright © 2022 | Bezpieczna Kosmetyka | Obsługa witryny