Opis zabiegu
Peeling Lightening posiada silne właściwości rozjaśniające, a jednocześnie powoduje przywrócenie równowagi skórze tłustej i mieszanej. Jego unikalny skład tworzą pochodne witaminy A oraz aktywne składniki depigmentacyjne, antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe. Preparat nakładamy w gabinecie i po ok. 5-7 godzinach Klient sam zmywa maskę w domu wodą. Kolejnym etapem zabiegu jest kuracja kremem Dark Spot w celu wzmocnienia i przedłużenia skuteczności terapii po zabiegu Lightening (krem Dark Spot wprowadzamy w 3 lub 4 dobie po zabiegu Lightening i stosujemy raz dziennie na noc lub wg wskazań terapeuty). Dalsza pielęgnacja to systematyczne nawilżanie, natłuszczanie i ochrona miejsca poddanego zabiegowi przed działaniem promieni słonecznych (wysokie SPF 30-50!!!).
Składniki aktywne zabiegu Lightening:
Retinol 3%,kwas kojowy 1%, kwas fitowy 0,5%, kwas salicylowy 6%, kwas mlekowy 10%, arbutyna 1% morwa biała, idebenon oraz emblica
Zabieg Lightening: Twarz | 400 |
Zabieg Lightening: Twarz + szyja Lightening | 500 |
Zabieg Lightening: Dekolt | 400 |
Krem Dark Spot | 275 |
Zabieg Lightening: Plecy | 600 |
Wskazania do zabiegu Inno-Peel Lightening:
- redukcja przebarwień,
- likwidacja przebarwień,
- zmniejszenie rozszerzonych porów,
- redukcja trądzika zapalnego w stadium umiarkowanym.
Peeling Lightening działa na różnych poziomach skóry:
- Na poziomie naskórka następuje pobudzenie regeneracji komórkowej, a tym samym pogrubienie skóry i naskórka.
- Na poziomie skóry właściwej działanie peelingu skutecznie hamuje kumulowanie się melaniny, tworzące przebarwienia..
Po zastosowaniu Inno-Peel Lightening następuje:
- intensywna odbudowa naskórka,
- poprawa jakości włókien elastycznych,
- zmniejszenie przebarwień,
- ujednolicenie kolorytu,
- widoczne odmłodzenie skóry.
- przebudowa i regeneracja włókien kolagenowych,
- zmniejszenie i wygładzenie warstwy rogowej, co zwiększa naskórkową penetrację pozostałych czynników i składników aktywnych,
Przeciwwskazania do zabiegu Lightening:
- alergia na składniki preparatu
- opalona skóra/ ciemny fototyp
- tanoreksja
- skłonność do powstawania keloidów
- leczenie izotretinoiną (okres od odstawienia leku powinien wynosić 3-12 miesięcy)
- aktywna opryszczka
- brodawki w miejscu zabiegu
- otwarte rany, oparzenia
- aktywne zmiany o charakterze: AZS, ŁZS, łuszczyca
- aktywne zmiany bakteryjne,
Zalecane jest wykonanie 3-4 zabiegów w odstępach ok. 28 dni.
Czas trwania zabiegu: około 30 min.
Umów się na zabieg
Na zabiegi można umawiać się za pośrednictwem poniższego formularza.
Telefonicznie pod numerem +48 725 900 700 lub przez system rezerwacyjny online na booksy.com
Depilacja laserowa XLASE - FAQ
Przed zabiegiem depilacji laserowej nie wolno wyrywać włosów pęseta i woskiem przez okres 2-3 tygodni. W dniu zabiegu nie używamy żadnych balsamów, mleczek ani samoopalaczy do ciała. Dzień przed zabiegiem należy zgolić włosy maszynką.
Do zabiegu włosy muszą być ogolone, więc na zabieg należy przyjść przygotowanym. Istnieje tez możliwość, aby osoba wykonująca zabieg odpowiednio przygotowała skórę (ogoliła ją) ale jest to trudne szczególnie przy dużych powierzchniach np. nogi i może podrażnić skórę, a na skórze podrażnionej i zaczerwienionej nie możemy wykonać zabiegu depilacji laserowej.
Zabieg laserem diodowym Xlase Plus, dzięki zastosowaniu nowej technologii o silnym chłodzeniu jest szybki i mało bolesny. Przy okolicach szczególnie wrażliwych np. bikini istnieje możliwość wykonania znieczulenia miejscowego (usługa ta jest dodatkowo płatna).
Zabiegi usuwania owłosienia możemy wykonywać w każdym wieku, natomiast w okresie dojrzewania gospodarka hormonalna ulega ciągłym zmianom, dlatego warto poczekać do momentu kiedy gospodarka hormonalna w naszym organizmie ustabilizuje się. Osoby niepełnoletnie muszą przyjść na zabieg z rodzicem albo opiekunem prawnym. Aby wykonać zabieg konieczna jest pisemna zgoda rodzica albo opiekuna prawnego.
Po pierwszym zabiegu depilacji laserowej efektem będzie zmniejszenie ilości owłosienia o około 20- 30 procent. Pierwsze efekty zostają zauważalne 2-3 tygodnie od wizyty.
Absolutnie nie! Opalanie skóry po zabiegu depilacji laserowej może wywołać przebarwienia, odbarwienia i blizny, dlatego zarówno przed zabiegiem i po zabiegu musimy zrezygnować z opalania. Bezwzględnym przeciwskazaniem jest opalanie w trakcie serii zabiegów i minimum 3 tygodnie po ostatnim zabiegu. W trakcie serii zabiegów należy używać kremów z wysokim filtrem UVA i UVB.
Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą w walce z wrastającymi włoskami.
Mechanizm światła laserowego sprowadza się do miejscowego, precyzyjnego zniszczenia cebulek włosowych, zabarwionych melaniną, bez szkodliwego oddziaływania na komórki skóry. Laser wysyła impuls, który niszczy pigment włosa, powodując wstrzymanie funkcji nawet życiowych kilku cebulek jednocześnie i na stałe eliminując odrost włosów.
Przeciwskazaniami do depilacji laserowej są : świeża opalenizna, niektóre leki i zioła światłouczulające, choroby nowotworowe, zmiany wirusowe i bakteryjne, bielactwo, łuszczyca, ciąża i karmienie piersią.
Ciąża jest bezwzględnym przeciwskazaniem do wykonywania zabiegu depilacji laserowej.
Ciąża jest bezwzględnym przeciwskazaniem do wykonywania zabiegu depilacji laserowej.
Najlepiej wykonać golenie dzień przed zabiegiem, szczególnie jeżeli skóra jest skłonna do podrażnień. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra musi być czysta, sucha i nienatłuszczona.
Zabiegi wykonujemy w odstępach co 4- 6 tygodni, a czas ten jest uzależniony od depilowanej okolicy.
Dla efektu trwałego usunięcia włosów zalecane jest od 4-7 zabiegów w serii. Ilość zabiegów jest uzależniona od rodzaju skóry, owłosienia i gospodarki hormonalnej. Najtrudniej jest usunąć włoski z twarzy, okolica ta wymaga też większej ilości zabiegów.