Trądzik, trądzik, trądzik... - Gabinet Kosmetyczny Warszawa - BEZPIECZNA KOSMETYKA

24 października 2021
5/5 - (2 liczba ocen)

Część 2.

Teraz już wiesz dlaczego masz trądzik, wiesz również, że nie jesteś w tym sam, są specjaliści, którzy pomogą Ci przez to przejść. Chcesz wiedzieć jak kosmetolog może Ci pomóc?

Pierwsza zasada – dobra diagnoza, badanie skóry metodą palpacji i obserwacji, dobranie odpowiedniej pielęgnacji domowej. To podstawa ! Szalenie ważne jest jak pielęgnujesz swoją skórę codziennie.

Często słyszę: „ myję buzie mydłem”, „ myję pod prysznicem tym samym preparatem co całe ciało”, „ nie smaruję buzi kremem bo to zalepia”. To wszystko zabija naszą skórę. Preparat do mycia skóry trądzikowej nie może być zbyt agresywny, nie może przesuszać skóry. Pamiętajmy, że płaszcz hydrolipidowy skóry, naturalna ochrona zapewniająca nam szczelność, w trądziku jest naruszony. Dlatego łatwo dochodzi do nadmiernej transepidermalnej utraty wody oraz nadkażeń .

Pamiętaj aby nawilżać skórę. To ważny element terapii, którą możesz zrobić sam w domu. I pamiętaj, że nawilżanie i natłuszczanie to nie to samo.

Na rynku jest bardzo dużo preparatów, wspomagających leczenie , pielęgnację skóry trądzikowej: płatki do przecierania z kwasem salicylowym lub migdałowym z aloesem, płyny z niskostężonymi AHA, preparaty regenerujące np. z proteinowym wyciągiem z wydzieliny śluzu ślimaka, kremy z NMF, z probiotykami, które przywracają zdrową florę bakteryjną skórze.

Druga zasada- dobieramy kurację gabinetową. Często wspomagamy leczenie dermatologiczne.

Natomiast ZAWSZE terapia kosmetologiczna jest długofalowa i wieloetapowa. Wszystko zależy od rodzaju skóry, rodzaju trądziku, dominujących wykwitów skórnych i systemu immunologicznego skóry. Skupiamy się na:

  • Peelingach, enzymatycznych, chemicznych lub mechanicznych.
  • Zabiegach oczyszczających i regeneracyjnych. Pamiętaj, że samo oczyszczanie manualne skóry tylko pobudza pracę gruczołów łojowych. Po oczyszczaniu należy wyciszyć skórę i zadbać o regenerację. Tylko jeśli wyciszymy pracę gruczołów, odblokujemy ujścia oraz zadbamy o szczelny płaszcz ochronny skóry możemy doczekać się sukcesu.
  • Nawilżaniu i odbudowie szczelności naskórka. Ale także podtrzymujemy efekty terapii.
  • Redukujemy także blizny potrądzikowe: na ten problem doskonałe są głębokie peelingi chemiczne, radiofrekwencję mikroigłową, mikronakłucia dermapen , mezoterapie igłowa. Najlepszą dla Ciebie metodę dobierzemy na miejscu.

Trzecia zasada- najważniejsza ! Reszta w Twoich rękach. Zawsze zaznaczam na wizycie, że uda nam się, dojdziemy do wyznaczonego celu. Praca czasami będzie trudna, efekty powolne ale damy radę….jeśli będziesz stosował/a się do zaleceń. Na to jak się odżywiasz , jak pielęgnujesz swoją skórę, czy jesteś systematyczny/a czy odpuszczasz sobie, tylko Ty masz wpływ.

…miało być krótko, nie wyszło, ale mam nadzieję że przeczytałaś/eś  co dla Ciebie napisałam i przekonałam Cię, że warto zawalczyć o zdrową i ładną skórę. Że zawalczysz ze mną w gabinecie kosmetycznym Bezpieczna Kosmetyka.

Zapraszamy do kontaktu z Moniką Rozbicką – Gross, ekspertką od skóry problematycznej.

Monika Rozbicka-Gross

5/5 - (2 liczba ocen)
https://bezpiecznakosmetyka.pl/wp-content/uploads/2020/08/tlo-1.jpg

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu.

Adres
ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa
Napisz do nas
kontakt@bezpiecznakosmetyka.pl
Zadzwoń do nas
725 900 700
22 636 02 42

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu.

Adres
ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa
Napisz do nas
kontakt@bezpiecznakosmetyka.pl
Zadzwoń do nas
725 900 700
22 636 02 42
Salon Kosmetyczny Warszawa
Twoje bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu. Postaw na 100% bezpieczeństwa – wybierz gabinet kosmetyczny Bezpieczna Kosmetyka Warszawa!

Zespół z pasją

Salon kosmetyczny Bezpieczna Kosmetyka to spełnione marzenie połączenia pracy z pasją. Dokładamy wszelkich starań by z naszego gabinetu wszyscy wychodzili zadowoleni, odprężeni i zachwyceni swoim wyglądem.

Copyright © 2022 | Bezpieczna Kosmetyka | Obsługa witryny