Trądzik młodzieńczy....co dalej....? - Gabinet Kosmetyczny Warszawa - BEZPIECZNA KOSMETYKA

5/5 - (2 liczba ocen)

Część 1.

Trądzik młodzieńczy to choroba czy tylko problem estetyczny? Jak to możliwe, że tak wielu nastolatków na to cierpi ? Jaki wpływ ma na ich psychikę i samoocenę ? Czy można im pomóc i gdzie tej pomocy szukać?

Na te i wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć najkrócej i najprościej  jak tylko się da.

Na trądzik pospolity  cierpi ok 80 % nastolatków, więc można pokusić się o stwierdzenie, że każdy przez to przechodził. Mimo tego jest to dermatoza mocno stygmatyzująca młodzież. Jest wiele rad na temat tego jak sobie pomóc z tym problemem, jakich kosmetyków używać, czym myć i smarować skórę. Niestety w gąszczu informacji młodzież się gubi i nic dziwnego. Informacje w internecie, artykuły, cenne rady specjalistów na instagramie, sprawiają, że chorujący na trądzik próbują sami ułożyć sobie system walki z trądzikiem.

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z przyczyn powstawania trądziku. Do nich należą:

  • Nadmierna aktywność gruczołów łojowych – stymulowana androgenami. Tak więc stoją za tym hormony i okres dojrzewania.
  • Nadmierne rogowacenie skóry. To ono sprawia, że wydzielina z przewodu włosowo-gruczołowego zalega i nie jest w stanie wydostać się na powierzchnię skóry.
  • Nadmierna produkcja bakterii beztlenowych – propionibacterium acnes. To one stoją za zmianami zapalnymi w trądziku.
  • Nadkażenia paciorkowcami, gronkowcami oraz lipofilowymi grzybami pityrosporum ovale.
  • Niewłaściwa pielęgnacja domowa skóry.

Jak widać przyczyn jest wiele. I niestety nie wszystkie można wyeliminować. Okresu dojrzewania nie pominie nikt. Hormony można regulować lekami i oczywiście w ostrych stanach trądziku należy skorzystać z wizyt i leczenia u dermatologa. Szczególnie jeśli dochodzi do nadkażeń zmian.

Należy pamiętać jak ważna jest terapia kosmetologiczna, wspomagająca cały proces leczenia oraz pielęgnacja domowa. To ona jest kluczowa przy pielęgnacji skór problematycznych.  Zwłaszcza, że jest to choroba przewlekła aparatu włosowo – łojowego, której towarzyszą różnego typu wykwity skórne: zaskórniki otwarte, zamknięte, grudki, krosty a nawet cysty i torbiele.

Pewnie wiele z Was zastanawia się co to jest ten łój ? Sprawa jest prosta- jest to mieszanina lipidów, która pod wpływem drobnoustrojów zamieszkujących  gruczoł łojowy doprowadzają do powstawania wolnych kwasów tłuszczowych. W związku z tym nic dziwnego, że trądzikowi towarzyszy często  łojotok. I niestety jest on idealną pożywką dla bakterii.

Wygląd od zawsze jest ważny dla każdego z nas. Dla jednego najistotniejszy jest ubiór, dla drugiego szczupła sylwetka, piękne włosy czy paznokcie. Natomiast ładna, bez skazy skóra, szczególnie na twarzy jest ważna dla każdego. Okres dojrzewania, burza hormonów, ma wpływ na stan naszej skóry, na wygląd naszej sylwetki. To okres kiedy z dziecka zmieniamy się w dorosłego człowieka. I mimo, że to najpiękniejszy wiek w życiu, jest on szczególnie trudny. Zaczynamy budować naszą tożsamość , budujemy grono znajomych, przyjaciół. Często nie da się tego ogarnąć bez rywalizacji, zdrowej i tej chorej… Twarz, cała w czerwonych plamach, skóra „ poorana” od wyciskania zmian na nosie, czole, sucha skóra, na której makijaż wygląda niezbyt ładnie….nie pomaga w budowaniu samooceny. I mimo, że problem dotyczy zarówno mężczyzn jak i dziewcząt i to w tym samym wieku, wielu doprowadza do depresji. Warto więc  poszukać pomocy.  Czasami u psychologa, czasami u dermatologa a czasami u kosmetologa, czy kosmetyczki.

W Bezpiecznej Kosmetyce, podchodzimy do każdego klienta bardzo indywidualnie. Jesteśmy otwarci na skóry problematyczne. I mimo, że terapia takiej skóry jest trudna, to efekty przy ścisłej współpracy klient = kosmetolog gwarantowany. Zatem na co czekasz?

Zapraszamy do kontaktu z Moniką Rozbicką – Gross, ekspertką od skóry problematycznej.

Monika Rozbicka-Gross

5/5 - (2 liczba ocen)
https://bezpiecznakosmetyka.pl/wp-content/uploads/2020/08/tlo-1.jpg

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu.

Adres
ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa
Napisz do nas
kontakt@bezpiecznakosmetyka.pl
Zadzwoń do nas
725 900 700
22 636 02 42

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu.

Adres
ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa
Napisz do nas
kontakt@bezpiecznakosmetyka.pl
Zadzwoń do nas
725 900 700
22 636 02 42
Salon Kosmetyczny Warszawa
Twoje bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu. Postaw na 100% bezpieczeństwa – wybierz gabinet kosmetyczny Bezpieczna Kosmetyka Warszawa!

Zespół z pasją

Salon kosmetyczny Bezpieczna Kosmetyka to spełnione marzenie połączenia pracy z pasją. Dokładamy wszelkich starań by z naszego gabinetu wszyscy wychodzili zadowoleni, odprężeni i zachwyceni swoim wyglądem.

Copyright © 2022 | Bezpieczna Kosmetyka | Obsługa witryny