Poznaj moc egzosomów w preparatach i zabiegach - Gabinet Kosmetyczny Warszawa - BEZPIECZNA KOSMETYKA

5/5 - (1 liczba ocen)
Do czego skórze potrzebne są egzosomy?

Egzosomy od lat są stosowane w celu przyspieszenia regeneracji tkanek; na skórę aplikowane po zabiegach np. laserowych, leczniczo w problemach, takich jak: trądzik, AZS czy łuszczyca, a ostatnio w celu odmłodzenia skóry na głębszym poziomie niż oferują to technologie stosowane solo. Po prostu wzmacniają efekty zabiegów, będąc swego rodzaju „posłańcami” w komunikacji międzykomórkowej.

Zacznijmy jednak od odpowiedzi na pytanie, czym są tak popularne dziś w kosmetologii egzosomy? W dalszej części artykułu odpowiem jak działają na skórę i z czym możemy je skutecznie łączyć, planując programy beauty?

W tym artykule mowa będzie więc nie tylko o samych egzosomach, ale o konkretnych technologiach, które w połączeniu z nimi działają jeszcze efektywniej.

CZYM SĄ EGZOSOMY?

To pozakomórkowe pęcherzyki błonowe o średnicy od 30-200 nm. Badania dowodzą, że są one wydzielane przez większość typów komórek, w tym także komórki immunologiczne (komórki tuczne, dendrytyczne, komórki T i B), komórki neuronalne, nabłonkowe, śródbłonka, zarodkowe, nowotworowe czy komórki macierzyste mezynchemalne (MSC). Znajdują się także w płynach ustrojowych, ślinie, osoczu, żółci, moczu, nasieniu, limfie, mleku matki, a nawet w płynie mózgowo-rdzeniowym. Co więcej, występują one  w płynach ustrojowych zarówno zdrowych jak i chorych osobników.

Nowość? Nie do końca, bo odkryto je już w latach 60. XX wieku, ale nazwy po raz pierwszy użyto w 1987 r. Wraz z rozwojem technologii, w roku 1991 udało się wyizolować komórki macierzyste z galarety Whartona  pochodzącej z pępowiny. Dziś według norm europejskich źródłem naszego egzosomu mogą być tylko rośliny i to one dostarczają nam nanocząsteczek służących do regeneracji (samodzielnie stosowane na skórę) lub wzmacniania efektywności innych zabiegów (stosowane razem z technologiami).
Czysty egzosom składa się z różnorodnych białek, białek macierzy pozakomórkowej, enzymów, lipidów, receptorów oraz kwasów nukleinowych (miRNA). Odgrywają one kluczową rolę w wymianie informacji  między otaczającymi komórkami a komórką macierzystą. Są “posłańcami” komunikacji międzykomórkowej, których zadaniem jest dostarczenie informacji do innych komórek. Jest to proces niezbędny do utrzymania funkcji komórkowych i homeostazy tkanek u wszystkich organizmów wielokomórkowych, a bez egzosomów ta komunikacja byłaby niemożliwa.
Ostatnie lata badań pokazały, że egzosomy odgrywają również bardzo ważną rolę w proliferacji komórek, zwiększaniu odporności, regeneracji tkanek i wielu innych.

EGZOSOMY STOSOWANE NA SKÓRĘ

Aplikacja egzosomów podczas zabiegu jest bardzo prosta.

Ponieważ to nanocząsteczki niewiele większe od DNA czy GENÓW (ok 100 nm) nie ma konieczności wstrzykiwania ich do skóry, wystarczy aplikacja bezpośrednio na skórę. Znajdują się w 2 odrębnych ampułkach, które kosmetolog miesza ze sobą tuż przed zabiegiem.

Po nałożeniu bez trudu przenikają przez naskórek regenerując jego warstwę lipidową oraz procedują ,,de novo syntezę ceramidów” – odbudowę naszego cementu komórkowego, chroniąc skórę przed utratą wody.  Następnie przechodzą do skóry właściwej (regenerując kolagen i fibroblasty), a nawet tkanki podskórnej, wzmacniając ją przed degradacją.

Zabieg polega na wykonaniu demakijażu twarzy, następnie kosmetolog nakłada delikatny pilling enzymatyczny, żeby przygotować skórę i po zmyciu go nakładamy egzosomy na obszary twarzy, szyi i dekoltu. Ich penetrację przyspiesza zabieg mikronakłuć lub aplikacja po np. laserze, dlatego te zabiegi często są razem łączone.

EGZOSOMY + MIKRONAKŁUWANIE RF

W przypadku połączenia egzosomów z mikronakłuciami RF, najpierw wykonywany jest zabieg z zastosowaniem technologii.

Do skóry właściwej i tkanki podskórnej na pożądaną głębokość wprowadzamy sterylne mikroigły, które podczas zabiegu emitują impulsy o częstotliwości radiowej. Proces termicznego uszkodzenia tkanek jest bezpiecznie kontrolowany. Następuje natychmiastowe obkurczenie włókien kolagenowych, co jest widoczne w postaci widocznej poprawy napięcia skóry. Proces regeneracji i gojenia następujący po zabiegu powoduje zagęszczenie i ujędrnienie skóry.

Na koniec na skórę nakładane są egzosomy.

ODCZUCIA  I EFEKTY: Zabieg może być dyskomfortowy, a nawet lekko bolesny. Dla komfortu klienta wykonuje się go ze znieczuleniem.
Bezpośrednio po zabiegu możliwy jest rumień i obrzęk. Stan ten trwa zwykle kilka godzin, a uczucie lekkiej nadwrażliwości skóry może trwać do dwóch dni po zabiegu. W celu ochrony, uspokojenia, normalizacji i zrównoważenia skóry, terapeuta zaleci stosowanie odpowiednich kosmeceutyków, mających na celu uzupełnienie, a także wzmocnienie efektów zabiegu.
Efekty zabiegu to: ujędrnienie skóry, redukcja „chomiczków”, uniesienie górnej powieki, podniesienie owalu, lifting skóry twarzy i ciała.
Przeciwwskazania: niewyrównana cukrzyca, płytko unaczyniona skóra, czynne choroby nowotworowe, aktywny stan zapalny i odczyny ropne, stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi, alergia na składniki do mezoterapii.
Zabieg trwa ok. 60 min.

EGZOSOMY + MIKRONAKŁUWANIE URZĄDZENIEM MEDYCZNYM

W przypadku połączenia z mikronakłuwaniem najpierw na uprzednio przygotowaną skórę kosmetolog aplikuje egzosomy, następnie wykonuje zabieg z użyciem urządzenia medycznego do mikronakłuć, a na koniec ponownie nakłada egzosomy.

Zabieg mikronakłuć wykonywany jest sterylnym, jednorazowym kartridżem z igłami przy zachowaniu wszystkich warunków sterylności i czystości koniecznych przy wykonywaniu tego typu zabiegów. Głowica zabiegowa jest niezwykle precyzyjna, co umożliwia dotarcie do miejsc trudno dostępnych, takich jak: okolice ust (kontur ust) czy górna i dolna powieka.

ODCZUCIA I EFEKTY:  Zabieg może być dyskomfortowy, a nawet bolesny, dla komfortu klient może skorzystać ze znieczulenia. Zabieg mikronakłuć przebiega z przerwaniem ciągłości naskórka, więc skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i obrzęknięta. Niedogodności te następnego dnia są w większości ustępują i można nałożyć delikatny makijaż. Efekty zabiegu to ujędrnienie skóry, redukcja fotostarzenia, spłycenie zmarszczek, redukcja blizn potrądzikowych i rozstępów, odświeżenie konturu ust.

Zabieg trwa ok 60 min.

BENEFIT Z ŁĄCZENIA EGZOSOMÓW Z TECHNOLOGIAMI

Dzięki egzosomom zabiegi z zastosowaniem technologii będą działały mocniej, dając w konsekwencji lepszy efekt i powodując szybszą regenerację skóry. Egzosomy działają jak stymulator zastosowanej technologii oraz regenerator skóry po zabiegu.

PIELĘGNACJA POZABIEGOWA

Na rynku estetycznym są też kosmetyki z egzosomami, w preparatach znajdują się ich mniejsze jednostki, po zabiegach możemy je stosować w domu.

DLA KOGO SĄ EGZOSOMY?

Egzosomy sprawdzą się przy każdej skórze, natomiast do zastosowania technologii skóra musi być odpowiednio przygotowana – nawilżona, odżywiona np. kolagenem z krzemionką i wit.C, żeby się dobrze wchłaniał (suplementy stosujemy co najmniej tydzień przed zabiegiem). Są przyszłością zarówno w branży beauty, jak i medycynie leczniczej i naukowej.

Kosmetologia i medycyna estetyczna odważnie sięgają dziś po egzosomy nie tylko z uwagi na ich wysoką, udowodnioną naukowo skuteczność, ale i potrzebę, żeby po zabiegach skóra goiła się szybciej, a efekty były jeszcze bardziej zauważalne. Zabiegi z zastosowaniem egzosomów są również dostępne w Bezpiecznej Kosmetyce, a ich zastosowanie jest naprawdę szerokie i warte uwagi.

https://bezpiecznakosmetyka.pl/wp-content/uploads/2021/07/Agnieszka-Mienik_001-160x160.jpg

Agnieszka Mienik

mgr kosmetologii

Bezpieczna Kosmetyka
5/5 - (1 liczba ocen)
https://bezpiecznakosmetyka.pl/wp-content/uploads/2020/08/tlo-1.jpg

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu.

Adres
ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa
Napisz do nas
kontakt@bezpiecznakosmetyka.pl
Zadzwoń do nas
725 900 700
22 636 02 42

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu.

Adres
ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa
Napisz do nas
kontakt@bezpiecznakosmetyka.pl
Zadzwoń do nas
725 900 700
22 636 02 42
Salon Kosmetyczny Warszawa
Twoje bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu. Postaw na 100% bezpieczeństwa – wybierz gabinet kosmetyczny Bezpieczna Kosmetyka Warszawa!

Zespół z pasją

Salon kosmetyczny Bezpieczna Kosmetyka to spełnione marzenie połączenia pracy z pasją. Dokładamy wszelkich starań by z naszego gabinetu wszyscy wychodzili zadowoleni, odprężeni i zachwyceni swoim wyglądem.

Copyright © 2022 | Bezpieczna Kosmetyka | Obsługa witryny