Niechciany makijaż permanentny brwi? Możesz usunąć go laserem

5/5 - (3 liczba ocen)
Niechciany makijaż permanentny brwi? Możesz usunąć go laserem

Usuwanie makijażu permanentnego brwi Warszawa 1 - Bezpieczna KosmetykaDo gabinetu 'Bezpieczna Kosmetyka’ coraz częściej zgłaszają się klientki z zamiarem pozbycia się barwnika z brwi. Powody usuwania makijażu permanentnego są bardzo różne, ale przeważnie panie nie są zadowolone z wypłukanego na różowo, łososiowo lub atramentowo koloru. Niektóre miały pecha i nie trafiły na doświadczoną linergistkę. Takie niechciane brwi usuwa się specjalnym laserem.

Po co kobiety tatuują sobie brwi?

Brwi są dla kobiety ważnym elementem twarzy, o czym świadczyć może m.in. dynamika trendów w tym jak je modelować, czy mają być cienkie czy grube, lekko uniesione czy nie niemal proste, gęste czy wyskubane jak linijki. Hitem ostatniego okresu w modzie tej części twarzy jest tzw. foxy eyes, gdzie nadajemy kształt brwiom już nie pęsetą lecz skalpelem. Ale nie każda kobieta może pozwolić sobie na eksperymenty z włoskami nad okiem, ponieważ natura wyposażyła nas w tym zakresie bardzo różnie. Niektóre z nas chcą je przede wszystkim w ogóle mieć! I nie przejmować się przy tym, że spłyną na słońcu czy siłowni.

Kobiety z niższym peselem nie mają też często ochoty i cierpliwości na codzienną zabawę z makijażem brwi, a młodsze stawiają na precyzję i komfort oraz modny kształt. Nie dziwi zatem fakt, odkąd kilkadziesiąt temu pojawiła się opcja makijażu permanentnego (pierwszy wykonano w 1984 r.) wiele pań odetchnęło z ulgą. I byłoby to bardzo dobre rozwiązanie, gdyby nie… problemy, jakie pojawiły się w wyniku testowania tego wydawałoby się z pozoru genialnego rozwiązania.

Dlaczego makijaż permanentny brwi zmienia kolor?

Dorota Rybarczyk - UpiększarniaZapytana o to Dorota Rybarczyk przyjmująca na co dzień w toruńskim salonie „Upiększarnia”, jego założycielka i linergistka z ogromnym, bo z ponad 20-letnim doświadczeniem – Mistrzyni Polski w makijażu permanentnym  – odpowiada, że na trwałość, a zarazem „wybarwianie się” oraz ostateczny efekt makijażu ma wpływ szereg tak wielu czynników, że podanie wszystkich nie jest możliwe. Najistotniejsze z nich to:

 1. Wiek – u młodych osób procesy złuszczania i odnawiania się skóry zachodzą w 28 dniowym cyklu, dlatego makijaż utrzymuje się krócej. Starsze kobiety
  mogą cieszyć się makijażem dłużej, gdyż procesy keratynizacji naskórka następują znacznie wolniej.
 2. Rodzaj cery – na tłustej skórze makijaż utrzymuje się krócej niż na suchej.
 3. Pielęgnacja makijażu w domu – prawidłowo wg. zaleceń linergistki.
 4. Kolor wybranego pigmentu – im jaśniejszy barwnik, tym szybciej zaniknie.
 5. Rodzaj użytych barwników/pigmentów.
 6. Ekspozycja na promienie słoneczne – częste przebywanie na słońcu i korzystanie z solarium przyspiesza złuszczanie naskórka i ma wpływ na jakość makijażu permanentnego.
 7. Zabiegi złuszczające (kwasy, peelingi, mikrodermabrazja) – powodują one złuszczanie naskórka i przez to skracają trwałość makijażu.
 8. Funkcjonowanie układu odpornościowego.

Dorota Rybarczyk - UpiększarniaNie bez znaczenia będą choroby i przyjmowanie leki:

 1. Przy niedoczynności tarczycy naskórek pozostaje w ciągłej fazie rogowacenia, co skutkuje szybkim wyłuszczaniem się skóry i makijażu.
 2. Chemioterapia stosowana przy chorobie nowotworowej ma kluczowe znaczenie dla wyglądu i trwałości makijażu permanentnego. Sprawia, że makijaż permanentny może zachować się w sposób nieprzewidywalny.
  Po chemioterapii makijaż permanentny może zmienić kolor na dowolny (ciemny lub jasny), może szybko zaniknąć, zaniknąć nierównomiernie lub utrzymywać się bardzo długo.
 3. Choroby autoimmunologiczne (powikłania jak w przypadku chemioterapii).
 4. Przyjmowanie leków rozrzedzających krew i środków powodujących złuszczanie skóry. Wykonanie makijażu permanentnego podczas kuracji takimi lekami może być problematyczne, ponieważ barwnik
  słabiej przyjmuje się w skórze. Po zabiegu natomiast barwnik może wyłuszczać się nierównomiernie i w różnym tempie.
 5. Przyjmowane w ostatnich 6 miesiącach leki sterydowe (pod różnymi postaciami: wziewne, w tabletkach, maści, płyny) mogą mieć wpływ na osadzanie się pigmentu oraz proces gojenia.

Makijaż permanentny brwi - usuwanie WarszawaWszystkie powyższe czynniki mają zdaniem ekspertki wpływ na kolor zmieniający się w czasie. Przyznaje również, że oprócz ww. czynników na kolor w czasie ma wpływ doświadczenie linergistki i odpowiedni dobór barwnika. – Makijaż permanentny jest wykonywany barwnikami, które są składową wielu kolorów pigmentów. Nasza skóra najdłużej magazynuje kolor czerwony, zatem jeśli makijaż został wykonany ciepłym brązem (z dużą zawartością czerwieni) po jakimś czasie może przyjmować zbyt ciepły odcień. Również niektóre fototypy mają tendencję do ocieplania koloru w czasie. Najczęściej jednak widujemy granatowe brwi, co jest oczywiście efektem niepożądanym mogącym wynikać z kilku powodów. Przeważnie jest to zbyt agresywna, głęboka pigmentacja, użycie barwnika niskiej jakości lub czerni przeznaczonej do kresek, a także nadmierna ekspozycja na promienie UV – wyjaśnia nam  specjalistka z Torunia.

Niektóre panie zgłaszające się do nas mają jeszcze makijaż wykonywany czarnym barwnikiem, który co prawda nieznacznie zmienił kolor, ale w tym właśnie tkwi problem. Za mocny i z wiekiem niepasujący do zmieniającej się twarzy powoduje u nich groteskowy efekt.

Jak usunąć makijaż permanentny?

Usuwanie makijażu permanentnego WarszawaRozwiązaniem jest usunięcie niepożądanego barwnika laserem neodymowo:yagowym typu Q-Switch, czułym na zastosowane w procesie pigmentacji barwniki.

Podczas emisji lasera jego wiązka uderza w powierzchnię makijażu permanetnego, uszkadzając przy okazji w niewielkim stopniu naskórek. – Czasem dochodzi do wykrwawiania się tego obszaru, ale staramy się tego uniknąć – podkreśla kosmetolog. Wiązka energii rozbija cząsteczki pigmentu barwnika rozjaśniając makijaż z każdym zabiegiem coraz bardziej, a rozbite fragmenty barwnika usuwane są następnie przez nasz układ limfatyczny (rozkład następuje w mikrofagach, czyli komórkach odpowiedzialnych za tego typu procesy w organizmie).

Zabiegowi towarzyszy lekki ból, którego stopień nasilenia zależy od indywidualnego odczuwania, dlatego wcześniej stosujemy znieczulenie. Pojedynczy zabieg nie usuwa jednak barwnika, potrzeba od 4-8 zabiegów.

Opis zabiegu:

Najpierw zawsze jest konsultacja i odpowiednia kwalifikacja do zabiegu. Kosmetolożka zaczyna procedurę od nałożenia znieczulenia. Cały zabieg trwa ok. 10 -15 min. W tym czasie pigment jest traktowany wiązką lasera. Poddawany naświetlaniu obszar początkowo ulega zbieleniu, następnie kolor wraca do pierwotnej wersji, ale widać, że jest go z każdym zabiegiem coraz mniej. Podczas zabiegu słyszymy odgłos, który można porównać z odgłosem, jaki wydaje maszyna do popcornu. Zabieg pomimo znieczulenia nie należy raczej do przyjemnych, choć ból zawsze jest odczuwany bardzo indywidualnie. Proces usuwania tuszu z organizmu  trwa ok. 1,5 miesiąca, dlatego na kolejny zabieg umawiamy się dopiero po ok 6 tyg. Po zabiegu: obszar może opuchnąć, mogą być krwiaki i strupki. Po 1 tyg. można zrobić hennę, jednak nie wcześniej, bo obszar poddawany laseroterapii musi się wygoić.

Ile zabiegów?

Trudno określić jaka liczba zabiegów będzie konieczna, aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt. Zazwyczaj jest to 4-8 zabiegów w odstępach co 8 – 10 tygodni.

Efekty:

Skuteczność zabiegu laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego zależy od wielu czynników, takich jak:

 • karnacja skóry (z tłustej barwnik wypłukuje się szybciej),
 • wielkości rysunku,
 • głębokości podania barwnika,
 • rodzaju, jakości i koloru pigmentu.

Usuwanie makijażu permanentnego brwi Warszawa 2 - Bezpieczna KosmetykaPrzeciwwskazania do zabiegu:

 • fotodermatozy,
 • nowotwory skóry,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • terapie doustne retinoidami,
 • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe,
 • skóra opalona, stosowanie samoopalaczy,
 • stany zapalne skóry oraz przewlekłe zapalne dermatozy,
 • zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp) oraz leki światłouczulające (antybiotyki, antydepresyjne).

Czas trwania zabiegu:

10 – 15 min. + 40 min. Znieczulenie.

Zalecenia pozabiegowe:

– oczyszczanie skóry twarzy delikatnymi preparatami myjącymi,
– skóra po zabiegu nie powinna być drażniona  mechanicznie
– makijaż brwi można zrobić dopiero po ostatecznym wygojeniu się naskórka, czyli  ok. 2 tygodniach
– konieczna jest ochrona skóry przed promieniowaniem UV (kremy spf 50) po każdym zabiegu i podczas trwania całej serii zabiegowej.

Cena:
300-500 zł./ 1 zabieg

https://bezpiecznakosmetyka.pl/wp-content/uploads/2021/07/Agnieszka-Mienik_001-160x160.jpg

Agnieszka Mienik

mgr kosmetologii

Bezpieczna Kosmetyka
5/5 - (3 liczba ocen)
https://bezpiecznakosmetyka.pl/wp-content/uploads/2020/08/tlo-1.jpg

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu.

Adres
ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa
Napisz do nas
kontakt@bezpiecznakosmetyka.pl
Zadzwoń do nas
725 900 700
22 636 02 42

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu.

Adres
ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa
Napisz do nas
kontakt@bezpiecznakosmetyka.pl
Zadzwoń do nas
725 900 700
22 636 02 42
Salon Kosmetyczny Warszawa
Twoje bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu. Postaw na 100% bezpieczeństwa – wybierz gabinet kosmetyczny Bezpieczna Kosmetyka Warszawa!

Zespół z pasją

Salon kosmetyczny Bezpieczna Kosmetyka to spełnione marzenie połączenia pracy z pasją. Dokładamy wszelkich starań by z naszego gabinetu wszyscy wychodzili zadowoleni, odprężeni i zachwyceni swoim wyglądem.

Copyright © 2022 | Bezpieczna Kosmetyka | Obsługa witryny