Te trzy zabiegi zadbają o twój płaski brzuch

5/5 - (4 liczba ocen)
Te trzy zabiegi zadbają o twój płaski brzuch

Zabieg - kriolipoliza WarszawaCo to znaczy mieć piękny brzuch w opinii wielu osób decydujących się na zabiegi estetyczne..? Piękny, to znaczy płaski i jędrny, z lekko zarysowanymi mięśniami – właśnie taki jest marzeniem wielu kobiet i mężczyzn.

Niestety, to w tym obszarze najczęściej gromadzi się nadprogramowa tkanka tłuszczowa, z czasem prowadząc do miejscowej otyłości. Dodatkowo dochodzi w tym miejscu do utraty elastyczności i napięcia skóry oraz tkanki łącznej, przez co brzuch przypomina strukturalnie galaretkę bądź obwisa i tworzy nieestetyczny „fartuch” skóry, a to nierzadko owocuje brakiem akceptacji tej części ciała i może mieć wpływ na ogólną samoocenę.

Przyczyny problemu i kwalifikacja do zabiegów w gabinecie kosmetycznym

Przyczyn niedoskonałości partii brzucha jest wiele:
– niepoprawna dieta i brak ruchu,
– wiek i spowolniony metabolizm,
– geny,
– zaburzenia hormonalne, – ciąża,
– raptowna utrata wagi,
– znacząca utrata wagi,
– stres.

T y l k o odpowiednia kwalifikacja do zabiegu w klinice kosmetycznej pozwoli nam dobrać celowaną terapię oraz wzmocnić jej efekty poprzez wykonanie koniecznej „pracy domowej” opartej na zdrowych, często nowych zasadach, a będą to:
– regularne, lekkie i dobrze zbilansowane posiłki,
– przyjmowania płynów 1,5 do 2 l.,
– suplementacja w oparciu o badania,
– pielęgnacja domowa wzbogacona o automasaże, tzn. masowanie brzucha przez szczotkowanie na sucho, szczypanie i lekkie oklepywanie; kremy lipolityczne lub mocno ujędrniające, wszystko zależy od wyjściowego problemu,
– dobór odpowiedniej aktywności fizycznej, tj. treningi dopasowane do możliwości i potrzeb organizmu, zbyt intensywne i obciążające okażą się równie szkodliwe, co brak ruchu.

Moi klienci często popełniają te same błędy, które doprowadzają ich tkanki do wycieńczenia. Zbyt restrykcyjne diety pozbawione równowagi składników odżywczych, zbyt intensywne treningi niedopasowane do możliwości i potrzeb organizmu, bez czasu na regenerację. Z moich obserwacji wynika, że oczekują też zbyt wiele i zbyt szybko, przez co zniechęcają się lub zatracają w coraz to nowszych pomysłach zasięganych z prasy, internetu, czy porad koleżanek. Tymczasem należy pamiętać, że każdy organizm jest inny, zarówno dieta, jak i ćwiczenia muszą być dopasowane indywidualnie. Niezmiernie ważne jest również zbadanie stanu zdrowia, poziomu hormonów, metabolizmu, a także predyspozycji do autoimmunologii.

Poniżej podział na to, jak w zależności od wiodącego problemu dobieramy odpowiednie zabiegi w salonie kosmetycznym:

1. Nadmiar lokalnej tkanki tłuszczowej: kriolipoliza, lipoliza iniekcyjna, fala akustyczna, HiFu, ultradźwięki.
2. Brak jędrności i elastyczności tkanki oraz niewielki depozyt tłuszczowy: fala radiowa, podczerwień, ultradźwięki.

W tym artykule chciałabym skupić się na trzech z nich, które stosuję najczęściej z uwagi na ich dość szybko mierzalne efekty.

1. Kriolipoliza Warszawa
Jest to nowoczesna i nieinwazyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej odkryta przez naukowców z Harvard Medicak Scholl. To kontrolowane wychłodzenie komórek tłuszczowych (adipocytów) w celu ich rozpadu (lizy). Kriolipoliza jest nieinwazyjna, wygodna i bezpieczna, nie przerywa ciągłości skóry, nie wymaga okresu rekonwalescencji. Proces usuwania martwych adipocytów to maksymalnie 8 tygodni. Kriolipoliza przynosi zdecydowanie lepsze efekty w procedurach łączonych z masażem próżniowym- endermologią LPG lub Icoone, oraz falą uderzeniową Storz Medical. Kriolipoliza to od wielu lat lider wśród nieinwazyjnych zabiegów redukcji lokalnych depozytów tłuszczowych.

2. HiFu Warszawa
To jedna z najnowszych technologii – skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. HiFu wykazuje działanie mechaniczne i termiczne w wybranym obszarze na zadanej głębokości, uszkodzeniu ulegają błony komórkowe adipocytów, co znacząco zmniejsza ich ilość. Dodatkowym działaniem HiFu jest skrócenie włókien kolagenowych, koagulacja i denaturacja kolagenu, daje to mocny lift skóry. Zaleca się do 3 zabiegów, co 3 miesiące.

3. Zabiegi z falami akustycznymi Warszawa
Falą uderzeniowa to fala akustyczna o wysokiej energii. Fala ta rozbija tkankę tłuszczową na drobniejsze frakcje, w wyniku czego zmniejszają się złogi tłuszczowe. Fala akustyczna stymuluje tkanki mechaniczne, rozluźnia tkanki łączne, poprawia metabolizm, stymuluje powstawanie nowych naczyń krwionośnych, w efekcie redukuje tkankę tłuszczową i cellulit. Produkty przemiany materii wydalane są z organizmu przez naturalne procesy metaboliczne, a skóra i tkanka łączna stają się bardziej elastyczne i jędrne poprzez pobudzenie produkcji gęstego kolagenu i elastyny. Sesja zabiegowa to 6-10 zabiegów – 2 x w tygodniu. Efekty poprawy jakości tkanki są widoczne dość szybko.

W większości przypadków dla osiągnięcia idealnego wyglądu brzucha łączymy ze sobą odpowiednio technologie lipolityczne ze stymulującymi lift tkanek. Niezbędna jest, co na koniec jeszcze raz podkreślę, współpraca w zakresie działań w domu – automasaży, pielęgnacji, aktywności, diety i suplementacji. T y l k o skorelowane działania mają sens i dają długotrwały efekt.

Zapraszamy do kontaktu z Ulą Krawczyk – mgr fizjoterapii, terapeutką specjalizującą się w zabiegach na ciało w gabinecie kosmetycznym Bezpieczna Kosmetyka Warszawa.

Urszula Krawczyk - Fizjoterapeuta Warszawa

Urszula Krawczyk

mgr rehabilitacji / kosmetyczka / dietetyk kliniczny

Bezpieczna Kosmetyka
5/5 - (4 liczba ocen)
https://bezpiecznakosmetyka.pl/wp-content/uploads/2020/08/tlo-1.jpg

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu.

Adres
ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa
Napisz do nas
kontakt@bezpiecznakosmetyka.pl
Zadzwoń do nas
725 900 700
22 636 02 42

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu.

Adres
ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa
Napisz do nas
kontakt@bezpiecznakosmetyka.pl
Zadzwoń do nas
725 900 700
22 636 02 42
Salon Kosmetyczny Warszawa
Twoje bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu. Postaw na 100% bezpieczeństwa – wybierz gabinet kosmetyczny Bezpieczna Kosmetyka Warszawa!

Zespół z pasją

Salon kosmetyczny Bezpieczna Kosmetyka to spełnione marzenie połączenia pracy z pasją. Dokładamy wszelkich starań by z naszego gabinetu wszyscy wychodzili zadowoleni, odprężeni i zachwyceni swoim wyglądem.

Copyright © 2022 | Bezpieczna Kosmetyka | Obsługa witryny