Różne metody usuwania nadmiernego owłosienia - Gabinet Kosmetyczny Warszawa - BEZPIECZNA KOSMETYKA

4.5/5 - (4 liczba ocen)
Rożne metody na pozbycie się niechcianego owłosienia.

Usuwanie zbędnego owłosienia stało się już powszechnie stosowanym zabiegiem pielęgnacji ciała zarówno sposobami domowymi jak i w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym.  Pachy i nogi zadbanej kobiety muszą być gładkie, ta zasada obowiązuje i nie można jej złamać. Jak pokazuje historia, także w dawnych cywilizacjach znane były metody usuwania włosów ze skóry. Obecnie istnieje wiele metod depilacji, z których można skorzystać zarówno w domu, jak i w salonie kosmetycznym.

Jakie mamy sposoby domowe

Preparaty te zawierają w swoim składzie środki chemiczne, które rozpuszczają białko budulcowe włosa (keratynę). Tą  metodą usuwamy tylko widoczną część włosa. Jest to metoda szybka, wygodna i bezbolesna, ale niestety włoski odrastają po ok. tygodniu. Trzeba również uważać, ponieważ preparaty mogą podrażniać skórę

Depilator elektryczny

Dzięki tej metodzie usuwamy widoczną część  włosa wraz z częścią  znajdującą się pod naskórkiem. Pamiętać należy o tym, aby włos miał przynajmniej 5mm. Niestety, zabieg jest dość bolesny a włosy nie mogą być zbyt sztywne i gęste.

Golenie maszynką

 Jest to metoda tzw. awaryjna, gdy chcemy szybko pozbyć się niechcianych włosków. Usuwamy tylko widoczną część włosa. Jest to metoda szybka i tania, niestety włoski odrastają już po 3-4dniach i są grubsze i gęstsze.

A w jaki sposób możemy to zrobić w profesjonalnie i to nawet na zawsze?

Wosk

Metoda ta polega na położeniu płynnego wosku, który po zestaleniu lub przyłożeniu papierka jest zrywany szybkim ruchem razem z włoskami. Należy pamiętać o konieczności zachowania odpowiedniej długości włosów do zabiegu. Zbyt krótkie nie zostaną usunięte. Depilacja woskiem jest metodą tanią a jej efekty utrzymują się dłużej niż po goleniu. Minusem natomiast jest ból towarzyszący zabiegowi, podrażnienia skóry oraz możliwość oparzenia przy nakładaniu gorącego wosku. W przypadku skory naczyniowej musimy wosk ciepły zastąpić plastrami na zimno.

Pasta cukrowa

Depilacja pastą cukrową to alternatywa dla wosku. Pasta składa się z cukru, soku z cytryny i mieszanki łagodzących ziół. Zabieg polega na wmasowaniu pasty w skórę, a gdy oklei włoski, zrywa się szybkim ruchem a resztki zmywa zimną wodą. Do tego zabiegu włoski mogą być krótsze niż do wosku, mniejsze są też doznania bólowe. Metoda droższa od tradycyjnego wosku.

Depilacja laserowa to jedyna metoda aby usunąć włosy permanentnie.

Do zabiegu używa się przede wszystkim lasera, a nie światła IPL. Światło lasera pochłaniane jest przez chromofor, w tym przypadku ciemny barwnik włosa (malaninę) zamieniając się w ciepło i niszcząc mieszek włosa. Zaletą depilacji laserowej jest fakt, że można nią epilować wszystkie okolice, w tym również intymne. Laser jest bezpieczny, działa selektywnie na chromofor nie uszkadzając innych tkanek.

Ponieważ mamy włosy o różnym kolorze, ważne jest dobranie odpowiedniej długości fali, aby zabieg był skuteczny. Niestety, jeden laser nie poradzi sobie z każdym kolorytem włosa. Inną długością pracujemy na włosie ciemnym i grubym – laser diodowy 810nm, ale w przypadku jasnego czy rudego włosa musimy sięgnąć  po laser aleksandrytowy 755nm.

W większości gabinetów dostępny jest tylko jeden rodzaj lasera, właśnie diodowy, ze względu na jego uniwersalność, ale jeżeli chcecie skutecznie pozbyć się owłosienia laserem to wybierzcie gabinet, w którym do dyspozycji jest zarówno dioda  jak i aleksandryt. Tak jest w Bezpiecznej Kosmetyce, nasz Primelase daje rade i usuwa każdy włos.

Do zabiegu epilacji laserowej jest wiele przeciwwskazań, najważniejsze to:

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Opalona skóra
  • Przyjmowanie leków i ziół światłouczulajacych
  • Choroby autoimmunologiczne

Dlatego warto, zanim umówisz się na zabieg depilacji laserowej w Warszawie zapytaj o przeciwwskazania i jak się przygotować do zabiegu epilacji laserowej.

Ile zabiegów epilacji laserowej należy wykonać? Minimum 5 w różnych odstępach czasowych, które zależą od epilowanej okolicy.

Chcesz wiedzieć więcej na temat epilacji laserowej? Śledź naszego bloga, wkrótce wpis o częstotliwości zabiegów i jak się do zabiegu depilacji laserowej przygotować.

Kosmetolog Agnieszka Mienik

KLINIKA BEZPIECZNA KOSMETYKA

4.5/5 - (4 liczba ocen)
https://bezpiecznakosmetyka.pl/wp-content/uploads/2020/08/tlo-1.jpg

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu.

Adres
ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa
Napisz do nas
kontakt@bezpiecznakosmetyka.pl
Zadzwoń do nas
725 900 700
22 636 02 42

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu.

Adres
ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa
Napisz do nas
kontakt@bezpiecznakosmetyka.pl
Zadzwoń do nas
725 900 700
22 636 02 42
Salon Kosmetyczny Warszawa
Twoje bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu. Postaw na 100% bezpieczeństwa – wybierz gabinet kosmetyczny Bezpieczna Kosmetyka Warszawa!

Zespół z pasją

Salon kosmetyczny Bezpieczna Kosmetyka to spełnione marzenie połączenia pracy z pasją. Dokładamy wszelkich starań by z naszego gabinetu wszyscy wychodzili zadowoleni, odprężeni i zachwyceni swoim wyglądem.

Copyright © 2022 | Bezpieczna Kosmetyka | Obsługa witryny