Oczyszczanie z infuzją tlenową

22 stycznia 2022
4/5 - (20 liczba ocen)
Oczyszczanie z infuzją tlenową

Od tego zabiegu ponad 50% mężczyzn rozpoczyna świadomą pielęgnację skóry. Dlaczego to właśnie oczyszczanie przyciąga przeciętnego mężczyznę do gabinetu kosmetologa i co najczęściej okazuje się w trakcie konsultacji?

– Skóra mężczyzny jest bardziej natłuszczona, ma więcej mieszków włosowych, a tym samym ujść gruczołów łojowych, i  zdecydowanie zanieczyszcza się bardziej i częściej, niż kobieca. I może dlatego mężczyźni najczęściej kojarzą zabiegi kosmetologiczne właśnie z oczyszczaniem manualnym – sugeruje Monika Rozbicka – Gross.

Monika Rozbicka-Gross jest kosmetologiem oraz szkoleniowcem z zakresu kosmetologii, a od kilkunastu lat specjalizuje się w terapiach oraz profesjonalnej pielęgnacji skóry mężczyzn.

– Ponad 50% mężczyzn, którzy do mnie trafiają, zapisuje się na oczyszczanie twarzy. To ich pierwsza świadoma potrzeba, która jednak często mija się z realną potrzebą ich skóry. Proponuję więc oczyszczanie i… coś jeszcze, co okazuje się być kluczowe dla ich problemu mówi specjalistka od męskiej skóry.

Dobrze dobrana metoda oczyszczania w połączeniu z zabiegiem, który ureguluje pracę gruczołów łojowych, nawilży i zadba o płaszcz hydrolipidowy skóry, a w przypadku mężczyzn dojrzałych zadziała antyoksydacyjnie, to początek właściwej drogi dla uzyskania efektu zdrowej, świeżej skóry na dłużej – wyjaśnia ekspertka.

Jak u mężczyzny dobrać rodzaj oczyszczania do skóry?

Okazuje się, że sam dobór metody oczyszczania jest niezmiernie ważny i zależny od tego w jakim stanie znajduje się skóra. W naszym gabinecie mamy do wyboru: oczyszczanie manualne, kawitację, mikrodermabrazję, oczyszczanie z infuzją tlenową, laserowy peeling węglowy oraz bardzo popularne ostatnio oczyszczanie wodorowe.

Rodzaj oczyszczania zawsze uzależniamy od stanu skóry,  wieku i preferencji klienta. Osoba 50+ rzadko wymaga oczyszczania manualnego, panowie 30+ mają natomiast gruczoły mocno aktywne, które trzeba wyciszyć i wyregulować ich pracę, podziałać antybakteryjnie aby nie dochodziło do zmian zapalnych, trądzikowych – wyjaśnia specjalistka i rekomenduje całkowicie różne rozwiązania.

Samo słowo oczyszczanie wiąże się też usunięciem warstwy rogowej naskórka, do tego służą m.in. pilingi chemiczne, enzymatyczne lub mechaniczne jak mikrodermabrazja. – Po dobraniu odpowiedniej metody złuszczenia warstwy rogowej i oczyszczenia skóry, proponuję moim klientom włączenie do procedury infuzji tlenowej. Zabieg działa terapeutycznie, dostarcza skórze dokładnie tego, czego najbardziej jej potrzeba, a co zwykle oceniam bardzo szybko przysłowiowym gołym okiem – mówi z uśmiechem Monika Rozbicka-Gross.

Na czym polega działanie infuzji tlenowej?

Oczyszczanie z infuzją tlenową Intraceuticals jest zabiegiem, który wykorzystuje tlen pod ciśnieniem w celu wtłoczenia składników aktywnych, działających terapeutycznie na różne problemy (np. trądzik, odwodnienie, przesuszenie, zaburzony płaszcz hydrolipidowy, procesy starzenia się skóry), w głębsze partie skóry.

Aparatura jest wyposażona w specjalny aplikator, który musi unosić się nad skórą 1 mm, nie dociskamy tego pistoletu , tylko opracowujemy tę skórę pod kątem 90 stopni. Procedura gwarantuje nam powstanie pęcherzyka infuzyjnego, który ‘przepycha’ w głębsze partie skóry składniki aktywne. Już sam tlen hiperbaryczny jest dużym regeneratorem dla skóry, dlatego wykorzystujemy go przy zmianach zapalnych, które są wywoływane przez bakterie beztlenowe Propionibacterium acne, po prostu tlenem zabijamy te bakterie i skóra szybciej się goi – wyjaśnia Monika Rozbicka-Gross.

Zdaniem specjalistki samo oczyszczanie rzadko daje pozytywny efekt, często skóra jest podrażniona, na drugi dzień pojawia się ‘wysyp’, bo gruczoły są otwarte, dlatego panowie z mocno zanieczyszczającą się skórą docenią zabieg oczyszczaąjcy w połączeniu infuzją tlenową Intraceuticals. – Mężczyźni dojrzali również pokochają to połączenie, bo skóra w trakcie jednej wizyty zostaje nie tylko dogłębnie oczyszczona i odświeżona, ale przy okazji dostaje ‘coś extra’, czyli np. pakiet antyoksydantów – przekonuje ekspertka.

Opis zabiegu oczyszczania skóry z infuzją tlenową Intraceuticals

Na początek jest zawsze konsultacja, w trakcie której wypełniana jest karta klienta. Kosmetolog pyta, jak klient sam ocenia stan swojej skóry, czego on sam uważa, że potrzebuje, co widzi. Zdaniem specjalistki już na tym etapie to, co zauważa klient, a to co ona widzi rzadko się pokrywa. – Podam przykład: klient mówi mi, że musi oczyścić buzię, a ja widzę, że skóra jest przesuszona, nadkażona, z dysfunkcją płaszcza hydrolipidowego (w tym wszystkim zanieczyszczenie to jego najmniejszy problem). Wtedy radzę najpierw nawilżyć, wyciszyć i zregenerować skórę, żeby gruczoł łojowy się uspokoił. Następnie układamy całą procedurę i nie będzie to na pewno jeden zabieg oczyszczający raz do roku. Układamy program beauty w perspektywie długofalowej, która zakłada konsekwencję – podkreśla.

Układając procedurę zabiegową na ‘tu i teraz’ oraz plan dalszego działania, kosmetolog ocenia wiek skóry i dobiera sposób oczyszczania oraz ampułki ze składnikami aktywnymi do potrzeb skóry.

Jest dużo metod oczyszczania i regeneracji, ale jak podkreśla Monika Rozbicka-Gross, celem jest dać tej skórze optymalny efekt, a zatem oczyścić ją, jednocześnie nawilżyć, zregenerować i uspokoić gruczoł łojowy (ustabilizować jego pracę), w następnej kolejności przeciwdziałać problemom, do których dana skóra ma tendencję.

Efekty widoczne już po pierwszym zabiegu:

  • Odświeżenie,
  • Gładkość,
  • Zdrowy koloryt,
  • Zwiększony poziom napięcia i nawilżenia,
  • Odbudowany płaszcz hydrolipidowy.

Jak często, ile w serii: oczyszczanie max raz w m-cu, bo skóra musi się zregenerować – trwa to ok 4 tygodni; infuzję tlenową Intraceuticals można wykonać w serii 6 zabiegów co tydzień. Ciekawostka: Infuzja tlenowa jest zabiegiem popularnym wśród gwiazd Hollywood, które mają takie aparatury w domach i stosują je nawet codziennie, dotleniając skórę nadwyrężoną przez styl życia.

Odczucia w trakcie zabiegu i po zabiegu: zabieg jest miły, przyjemny, może pojawić się uczucie łaskotania.

Ból/Znieczulenie: brak.

Rekonwalescencja: brak.

Zalecenia po zabiegu: wdrożenie pielęgnacji domowej, rzadko kiedy jest ona prawidłowa.

Dlaczego polecamy oczyszczanie skóry w połączeniu z infuzją tlenową Intraceuticals?

  • Dajemy skórze coś więcej, niż oczyszczenie: dogłębną regenerację i ustabilizowanie pracy gruczołów łojowych. Infuzja tlenowa reguluje czas czystości i świeżości skóry, wzmacniając efekt i wydłużając go w czasie.
  • Multi-funkcyjny duet, który rozwiązuje wiele problemów: oczyszcza i odświeża, zmniejsza trądzik, likwiduje suchość skóry i odwodnienie, redukuje wiotkość i inne oznaki starzenia, zapobiega jego postępowaniu spowalnia proces.
  • ZABIEG W 100% BEZPIECZNY: Mało przeciwskazań, dobrze zakwalifikowana skóra nie wykazuje żadnych powikłań.
  • Zabiegi w trakcie pandemii: Klienci BK mogą czuć się bezpieczni. W czasie pandemii używamy materiałów jednorazowych, preparaty do oczyszczania nakładamy jednorazowymi patyczkami, nie używamy pędzli wielokrotnego użytku. Pracujemy w maskach i rękawiczkach, które zmieniamy w zależności od potrzeb. Aparatura do infuzji tlenowej zostaje poddana dezynfekcji po każdym zabiegu. Ampułki do infuzji są pakowane po 5ml, co oznacza, że jedna ampułka jest zużywana do jednego zabiegu. Nie przechowujemy otwartych preparatów aktywnych.  Gabinet po każdym kliencie również zostaje poddany procedurze sanitarnej.
  • Zaburzony płaszcz hydrolipidowy.

Przeciwwskazania: aktywna opryszczka, alergia na składniki aktywne w ampułce, nieodzowne jest doświadczenie kosmetologa w doborze  ampułki (trądzik i np. ampułka z kolagenem, ten duet może pogorszyć stan skóry).

Cena: 350-700 zł.


‘BEZPIECZNA KOSMETYKA’ DLA MĘŻCZYZN:

W warszawskim gabinecie ‘Bezpieczna Kosmetyka’ (BK) trwa akcja Jego pierwszy raz, której celem jest zachęcenie mężczyzn do świadomej pielęgnacji i porzucenia obaw przed wizytą u kosmetologa. W ramach akcji jeden dzień w miesiącu będzie przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn, po to, aby poczuli się dobrze w świecie, który stereotypowo przypisali kobietom.

Zapraszamy do kontaktu z Moniką Rozbicką – Gross, ekspertką od skóry męskiej.

Monika Rozbicka-Gross

4/5 - (20 liczba ocen)
https://bezpiecznakosmetyka.pl/wp-content/uploads/2020/08/tlo-1.jpg

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu.

Adres
ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa
Napisz do nas
kontakt@bezpiecznakosmetyka.pl
Zadzwoń do nas
725 900 700
22 636 02 42

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu.

Adres
ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa
Napisz do nas
kontakt@bezpiecznakosmetyka.pl
Zadzwoń do nas
725 900 700
22 636 02 42
Salon Kosmetyczny Warszawa
Twoje bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu. Postaw na 100% bezpieczeństwa – wybierz gabinet kosmetyczny Bezpieczna Kosmetyka Warszawa!

Zespół z pasją

Salon kosmetyczny Bezpieczna Kosmetyka to spełnione marzenie połączenia pracy z pasją. Dokładamy wszelkich starań by z naszego gabinetu wszyscy wychodzili zadowoleni, odprężeni i zachwyceni swoim wyglądem.

Copyright © 2022 | Bezpieczna Kosmetyka | Obsługa witryny