Jak wyszczuplić i wymodelować nogi? Cz. I

5/5 - (3 liczba ocen)
Jak wyszczuplić i wymodelować nogi? Cz. I

ICOONE Laser Warszawa - modelowanie nógPonad połowa klientek zgłaszających się do Kliniki Bezpieczna Kosmetyka w poszukiwaniu terapii zabiegowych na ciało jest niezadowolona z wyglądu jego dolnych partii. Poszukują skutecznego sposobu na wyszczuplenie nóg oraz ich ogólne wymodelowanie.

– Wiek nie ma w kontekście tego problemu decydującego znaczenia. Trafiają do nas zarówno młode dziewczyny, jak również kobiety w ciąży, po ciąży lub panie w okresie przed/po lub menopauzalnym – podkreślają Agnieszka Mienik – kosmetolog i właścicielka kliniki oraz Urszula Krawczyk – mgr fizjoterapii, specjalistka w zabiegach na ciało.

Przyczyny problemu

– Przeważnie problem estetyczny nóg ma dwa podłoża, są to: nadmiar limfy, skutkujący obrzękami nóg oraz nadmiar tkanki tłuszczowej – przeważnie w górnej ich części oraz w okolicy kolan. Najczęściej jednak przyczyny się zazębiają i rozwiązanie wymaga spersonalizowanego podejścia – mówi Urszula Krawczyk, która w klinice specjalizuje się w zabiegach na ciało.

Ekspertka wyjaśnia też jak wygląda proces doboru terapii wyszczuplania nóg i podkreśla, że zawsze zaczyna się on od wnikliwej konsultacji. Najistotniejsze pytania, które zadaje klientkom związane są z:

– codziennym trybem życia

– odżywianiem (regularność i jakość posiłków),

– ilością wody jaką wypijamy dziennie

– aktywnością fizyczną

Terapeutka zapyta nas również o stres (wpływa on na zakwaszenie organizmu i procesy metaboliczne), tempo życia, zdrowie, choroby (zwracamy szczególną uwagę na te o podłożu hormonalnym lub autoimmunologicznym) oraz predyspozycje rodzinne/genetyczne do pewnych chorób, leki i suplementację.

– Uwzględniamy w tym wywiadzie pielęgnację domową (czy ona występuje i jaka ona jest). Oczywiście klientka wypełnia standardowo kartę, aby wyeliminować ew. przeciwwskazania do terapii – podkreśla fizjoterapeutka Ula Krawczyk.

Nadmiar limfy

To istotny czynnik pogorszający wygląd naszych nóg. Za tym problemem zwykle stoją zaburzenia hormonalne takie jak: menopauza, Haschimoto, stosowanie antykoncepcji czy insulinooporność. Klientki często zgłaszają się do nas z obrzękami nóg, „galaretkowatym ciałem”, a także skórą, która straciła swoją jędrność i sprężystość.

– W przypadku obrzęków oraz braku jędrności musimy wykorzystać siłę zabiegów, które będą nam pozwalały wyeliminować nadmiar wody z przestrzeni międzykomórkowych i zastymulują drenaż limfy. Będą to głównie zabiegi drenujące z wykorzystaniem masażu próżniowego, takie jak ICOONE  – wyjaśnia fizjoterapeutka.

Masaż próżniowy świetnie sprawdza się przy spuchniętych nogach i licznych obrzękach. Laser ICOONE ma wiele programów do drenażu limfatycznego, w tym na: obrzęki twarde i miękkie, co daje nam naprawdę szerokie spektrum działania.

– ICOONE jest nie tylko skutecznym, ale i bezpiecznym zabiegiem, który mogą wykonywać nawet panie w ciąży – zapewnia kosmetolog Agnieszka Mienik.

ICOONE Laser stymuluje pracę układu limfatycznego, natychmiast zmniejszając obrzęki nóg. Dodatkowo skutecznie poprawia mikrokrążenie oraz dotlenienie tkanek organizmu. Posiada wiele programów medycznych, które są niezbędne w trudnych przypadkach wymagających precyzyjnego i specjalistycznego opracowania. Opcjonalnie do ICOONE możemy zastosować także masaż manualny, ale takie postepowanie zaleca się w sytuacji zaistnienia przeciwwskazań do wykonywania zabiegów na urządzeniach (np. żylaki nóg).

– Z ICOONE Laser świetnie współpracują bandaże Arosha, są różne typy tych bandaży nasączone składnikami aktywnymi, są też specjalne do walki  z obrzękami i zastojami limfatycznymi, w swoim składzie mają: escynę, wąkrotkę azjatycką, sól z morza martwego, ekstrakt z guarany, wyciąg z algi brunatnej. Można je stosować samodzielnie lub właśnie w terapiach łączonych z ICOONE –zapewniają specjalistki.

Efekt wyszczuplenia i wymodelowania nóg widać praktycznie po pierwszym zabiegu, ponieważ drenażem limfatycznym szybko ‘zdejmujemy’ wodę i obrzęki. Zalecane jest jednak wykonanie zabiegu w serii w celu utrzymania prawidłowego poziomu limfy w ciele.

Trzeci zabieg, który bierze się pod uwagę u osób mających problemy z krążeniem nóg, to karboksyterapia.

– Karboksyterapia powoduje neovascularyzację, w wyniku czego wytwarzają się nowe naczynia przejmujące funkcję tych uszkodzonych. W konsekwencji poprawiamy intensywnie mikrokrążenie, a dzięki dotlenieniu tkanek poprawia się metabolizm komórkowy. Schemat zabiegowy jest ‘szyty na miarę’, ale zabiegi można ze sobą przeplatać w terapiach łączonych – podkreśla Ula Krawczyk.

Przykład spersonalizowanej terapii łączonej na wyszczuplenie nóg:

Pacjentka z menopauzą i Haschimoto: 15 zabiegów Icoone 2 x w tygodniu, 6 x karboksyterapia 1 x w tygodniu, 5 zabiegów bandaży Arosha 1 x w tygodniu.

W BK sprawdza się nam w takich przypadkach spinusoida: 5 Icoone na start i przygotowanie organizmu do fazy uderzeniowej, następnie faza uderzeniowa 5 zabiegów Icoone przeplatanych z karboksyterapią, przy ostatniej 5-tce Icoone łączenie z bandażami Arosha, bo kiedy tego obrzęku jest mniej, składniki aktywne z bandaży ‘zabierają’ jego pozostałości i wpływają intensywnie na napięcie i elastyczność skóry.

Jak utrzymać efekt szczupłych i wymodelowanych nóg? Zdaniem ekspertek ogromne znaczenie ma praca klientki w domu, co oznacza:

– regularny automasaż,

– przyjmowanie dużej ilości wody (2 l. dziennie; bez wody nie wypłuczemy toksyn, a poza tym im więcej pijemy, tym lepiej drenujemy, lepiej płynie wtedy limfa i nie zatrzymujemy tak wody)

– picie ziół (pokrzywa lub zielony szejk z selera, ogórka, natki pietruszki i imbiru – pobudza metabolizm), masowanie szczotką na sucho etc. Ogromne znaczenie będzie miała cała profilaktyka.

Zapraszamy do kontaktu z naszą ekspertką – mgr fizjoterapii Urszulą Krawczyk.

Urszula Krawczyk - Fizjoterapeuta Warszawa
 

 

Oprac. A.B.

Konsultacja merytoryczna: Agnieszka Mienik, Urszula Krawczyk

KLINIKA BEZPIECZNA KOSMETYKA

5/5 - (3 liczba ocen)
https://bezpiecznakosmetyka.pl/wp-content/uploads/2020/08/tlo-1.jpg

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu.

Adres
ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa
Napisz do nas
kontakt@bezpiecznakosmetyka.pl
Zadzwoń do nas
725 900 700
22 636 02 42

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu.

Adres
ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa
Napisz do nas
kontakt@bezpiecznakosmetyka.pl
Zadzwoń do nas
725 900 700
22 636 02 42
Salon Kosmetyczny Warszawa
Twoje bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet! Nie oszczędzamy na Twoim zdrowiu. Postaw na 100% bezpieczeństwa – wybierz gabinet kosmetyczny Bezpieczna Kosmetyka Warszawa!

Zespół z pasją

Salon kosmetyczny Bezpieczna Kosmetyka to spełnione marzenie połączenia pracy z pasją. Dokładamy wszelkich starań by z naszego gabinetu wszyscy wychodzili zadowoleni, odprężeni i zachwyceni swoim wyglądem.

Copyright © 2022 | Bezpieczna Kosmetyka | Obsługa witryny